Ahşap Koltuk Boyama Nasıl Yapılır?Ahşap koltuk boyama işlemi gerçekleştirilirken elbette ki koltukların kumaş bölümlerine zarar vermemek asıl olan konudur. Daha sonra titizlikle boyanması gereken yerler öncelikli olarak astar boyası kullanılarak veya gerekli temizlik yapılarak boyama için hazır hale getirilir. Bu konuda titizlik gerektiren bir başka konu ise ahşap koltuklarınızı koyu renkten açık renge dönüştürmek istediğinizde yapmanız gereken işlemlerdir.

DIY How To Paint Old Furniture - Ahşap Boyama Nasıl Yapılır Videosu


Evinizde değişiklik yapmak istediğinizde büyük paralar harcamak yerine ahşap ürünlerinizi boyayarak daha maliyetsiz bir şekilde değişikliği sağlayabilirsiniz. Ahşap koltuk boyama nasıl yapılır diyorsanız bu iş için öncelikli olarak zımpara işlemi ile boyama için koltuklarınızın ahşap bölümünü hazır hale getirebilirsiniz. Daha sonra astar boyası kullanarak daha önceki rengin etkisinden tamamen kurtulabilir ve beyaz rengin üzerine istediğiniz rengi kolaylıkla boyayabilirsiniz.

Boya aşamasında dikkat etmemiz gereken en önemli konu fırça veya rulo izi bırakmadan ve koltuklarınızın kumaş bölümüne boya bulaştırmadan koltuğun boyanmasıdır. Renkli bir kişiliğe sahipseniz yaratıcılığınızı kullanarak da koltuklarınızın muhteşem görünmesini sağlayabilirsiniz ve son aşama olarak verniklediğiniz koltuklarınızı kurumaya bırakabilir ve yeni ürünler almış gibi evinizde farklı bir hava oluşturabilirsiniz.
Ahşap Koltuk Boyama Nasıl Yapılır? Ahşap Koltuk Boyama Nasıl Yapılır? Reviewed by Rıdvan BİLGİN on Temmuz 21, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.